KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8702321
nr 870 2321
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Akvarell, Evy Låås (1923-1999), Jordgubbar, stämpelsign. a tergo, bladets mått: 45x69
Kondition: oramade
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
400 kr
Såld:
300 kr
måndag 20 januari 2014
kl 19:22:40
100 kr
250 kr
200 kr
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås